گیاهان دارویی, بلاگ

چای ترش در درمان دیابت در طب سنتی

lazy

دیابتی ها چای ترش بنوشند :

چای ترش از نوشیدنی های گرم و سردی محسوب می شود که در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد .

اگر به دنبتل قلبی سالم هستید هر گز مصرف روزانه چای ترش را فراموش نکنید . این نوشیدنی قرمز رنگ طب سنتی و گیاهان دارویی از اهن است میتوان چای ترش را جایگزین مناسب برای چای سیاه دانست.

چای ترش که به چای قرمز و چای مکه نیز معروف می باشد دارای خواص فراوانی برای بدن است . این چای در مناطق گرمسیری رشد پیدا می کند . از کاسبرگ این گیاه به عنوان چای استفاده می شود .

استفاده از چای ترش در بیشتر مناطق اسیا و امریکا مرسوم است .مصرف دم کرده چای ترش به طور معنا داری نسبت به چای معمولی بر پر فشاری خون بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 موثر است .

چای ترش یا چای قرمز که به چای مکه نیز معروف است از گیاه رز چینی تهیه می شود که از گلبرگ و دانه های ان می توان به عنوان نوشیدنی استفاده کرد .

در عهد باستان از چای سرخ به عنوان شاداب کننده و رفع کننده عوارض بیماری های قلبی استفاده می کردند.

مصرف این محصول در بسیاری از فرهنگها مانند چین ، مکزیک و حتی اروپا وجود دارد .و در سودان و مصر به عنوان یک نوشیدنی تشریفاتی در جشنهای رسمی ان استفاده می شود .

برای مقایسه چای ترش با چای سیاه کلیک کنید .

دم کننده این گیاه کاهش دهنده فشار خون ، خنک کننده بدن رقیق و تصفیه کننده خون ، کنترل کننده کلسترول خون ، اختلالات کبدی و صفرایی و همچنین ارامش بخش است . ویکی از منابع غنی ان به شمار می رود .

افرادی که دارای قند ، چربی وفشار خون بالا هستند می توانند یک تا دو نوبت از چای روزانه خود را به چای قرمز اختصاص دهند برای هر بار مصرف ، پنج گرم از گلبرگهای چای قرمز را داخل یییک فنجان ریخته و سپس اب جوش بر روی ان بریزید و سرپوش را گذاشته وصاف کرده و میل کنید .

مصرف دم کرده چای ترش به طور معنی داری به نسبت به چای معمولی بر پر فشاری خون بیماران مبتلا به دیابت نوع دو موثر است .

برای خرید چای ترش کلیک کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.