دسته‌بندی نشده, بلاگ

آن چه برای درمان بواسیر سودمند است

بواسیر

در این نوشتار کوتاه نگاهی گذرا داریم بر خوراکی ها و دستوالعمل های موثر در درمان بواسیر، از کتاب «دانشنامه احادیث پزشکی» نوشته محمدی ری شهری:

انجیر

پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) می فرمایند: «انجیر تازه و خشک بخورید چراکه بر قدرت همبستری می افزاید، بواسیر را ریشه کن می کند و برای درمان نقرس و سردی مزاج سودمند است.»

تره

الکافی به نقل از فرات بن احنف: از امام صادق (علیه السلام) درباره تره پرسیدند. ایشان فرمود: «آن را بخور؛ چراکه در آن چهار ویژگی است: بوی دهان را خوش می سازد، بادها را از بدن می راند، بواسیر را ریشه کن می کند، و برای کسی که بر خوردن آن مداومت می ورزد مایه ایمنی از جذام است.»

زردک

در روایتی از امام صادق (علیه السلام) آمده است: «زردک مایه ایمنی از قولنج و بواسیر است و توان نزدیکی را تقویت می کند.»

برنج

امام صادق (علیه السلام) فرمودند: برنج خوب خوراکی است؛ روده ها را فراخ می کند و بواسیر را ریشه کن می سازد. ما بر مردم عراق غبطه می خوریم که برنج و خرما خرک می خورند. این دو روده ها را فراخ می کنند و بواسیر را ریشه کن می سازد.

خرما با روغن گاو

امام رضا (علیه السلام) فرموده اند: «هر کس می خواهد از درد نشیمنگاه در امان بماند و باد بواسیر هیچ زیانی به او نرساند، هر شب هفت خرمای هیرون با روغن گاو بخورد و بیضه های خود را با روغن زنبک خالص چرب کند.»

هوبره

امام کاظک (علیه السلام) نیز می فرمایند: «در خوردن هوبره اشکالی نمی بینم، که برای بواسیر و درد کمر خوب است.»

سنجد

در روایتی از امام صادق (علیه السلام) آمده است: «سنجد… کلیه ها را گرم می کند، معده را پاک می سازد و مایه ایمنی از بواسیر و تنگدستی است.»

طهارت گرفتن با آب سرد

امام صادق (علیه السلام): «طهارت گرفتن با آب سرد، بواسیر را از میان می برد.»

استنجا با مشکک

امام کاظم (علیه السلام): «هر کس پس از قضای حاجت با مشکک آلودگی مخرج را بزداید و پس از غذا خوردن نیز دهان خویش را با مشکک بشوید، نه بیماری ای از دهان به او می رسد و نه از باد بواسیر می ترسد.»


برای خرید پماد ضد بواسیر هلسی اینجا کلیک کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.