دسته‌بندی نشده, بلاگ

درمان گیاهی خارش پوست سر

خارش پوست سر

برخی از شایع ترین علل شوره سر، خشکی پوست سر، کیست های چربی، مراقبت های ضعیف از موها، شوینده های نامناسب، حساسیت های پوستی، قارچ و عفونت های ویروسی و رژیم های غذایی نامناسب هستند. راه های بسیاری وجود دارد که شما بدون خرج پول بیش از حد، می توانید خارش پوست سرتان را درمان کنید.

عرقیات موثر در درمان خارش پوست سر

آشامیدن عرقیات باباآدم، حصبه دانه، تمشک، کاسنی و شاهتره در درمان این مشکل موثرند.

یک نسخه موثر

یک چنگه گیاه سگ زبان را در 4 لیوان آب به مدت سه دقیقه بجوشانید و نیم ساعت بگذارید دم بکشد و سپس صاف نموده، هر گاه خواستید میل کنید.

پرهیزها

برای برطرف شدن مشکل خارش پوست سر مصرف فلفل، نوشابه، پیاز خام، شیرینی جات، تخم مرغ، ترشی و خیارشور را کاهش دهید.

شستن با آب سرد یا گرم

به طور کلی شست و شوی سر و بدن با آب داغ برای هیچ گروه سنی ‌ای از کودک گرفته تا سالمند که دچار هر نوع خارشی هستند، توصیه نمی ‌شود. گرچه به نظر می ‌رسد آب داغ چربی را بهتر پاک می ‌کند، به دلیل تحریکی که در پوست سر ایجاد و عروق خونی را فعال می ‌کند، بعد از چند ساعت چربی ‌سازی در سطح پوست صورت، سر و بدن دوباره برمی ‌گردد. شستشو با آب ولرم حتی ولرم مایل به خنک در هوای گرم بهترین توصیه است و آب داغ به هیچ ‌وجه برای مبتلایان به خارش مفید نخواهد بود. (مشرق نیوز)

درمان خارش کف سر با سرکه سیب

سرکه سیب مقادیر ph پوستی را کاهش داده و موجب کاهش خارش پوست سر نیز می شود. اسید استیک موجود در سرکه سیب عفونت های قارچی را نیز از بین می برد و به عنوان یک پاک کننده طبیعی عمل می کند، که سلول های مرده پوست را از بین می برد و به ساخت سلول های جدید روی پوست کمک می کند.

  1. مو و پوست سر خود را با آب بشویید و اجازه دهید تا کاملاً خشک شود.
  2. به میزان مساوی، آب و سرکه سیب را با هم ترکیب کنید و بعد درون یک بطری اسپری بریزید و روی پوست سرتان اسپری کنید و با یک کلاه حمام یا حوله، سرتان را بپوشانید.
  3. بعد از 15 الی 20 دقیقه، با آب و شامپو بشویید.
  4. این درمان را یک الی دو بار در هفته تکرار کنید. (نمناک)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.