گیاهان دارویی, بلاگ

مقایسه چای ترش با چای سیاه در طب سنتی

چای ترش

چای ترش در مقایسه با چای سیاه :

چای و قهوه از جمله نوشیدنی های گرم و متداولی هستند که میزان مصرف انها بسیار بالاست اما در کنار خواصی که دارند می توانند به صورت پنهان ضرر هایی نیز داشته باشند ..

بسیاری از نوشیدنی های مختلف مانند چای های میوه ایی و یا دمنوش های گیاهی برای جایگزینی چای یا قهوه استفاده می شوند اما باید این نکته را بدانیم که یکی از بهترین گزینه هایی روبروی شما می تواند  چای ترش باشد. این چایی که رنگ قرمزی دارد به چای ترش یا چای مکه معروف شده است و میتوانید از عطاری ها ان را تهیه کنید . برای ان که با این چای بیشتر اشنا شوید مطالب را تا به انتها دنبال کنید .

دیابتی ها چای ترش بنوشند .

چای سیاه به غلط در فرهنگ ما رواج یافته است و حتی مبتلایان به فشار خون و چربی می توانند چای ترش را جایگزین این نوشیدنی کنند مصرف چای سیاه یا همان چایی که به طور معمول در بین ما ایرانیان در وعده صبحانه وطی روز مصرف می شود عوارض خاص خود را دارد . از انجایی که طعم چای معمولی تلخ است ، عادت کرده ایم که کناران یک نوع شیرینی مانند قند استفاده کنیم که بالطبع با مشکلاتی مانند بالا رفتن میزان قند خون و جلوگیری از جذب یک سری مواد در بدن همراه می شود .

امروزه با فعالیت شرکتهای صنعتی گیاهی گیاهان مختلفی فراوری شده و انواع چایهای مختلف مانند چای دارچین ، چای سبز و چای ترش به بازار امده است که می تواند جایگزین خوبی برای چای سیاه باشد .

برای خرید انواع چای طب سنتی  کلیک کنید 

چای قرمز یا چای ترش در قدیم به عنوان شاداب کننده و بر طرف کننده بیماری های قلبی مورد اسستفاده قرار می گرفته است . چای قرمز برای افرادی که دنبال نوشیدنی رژیمی هستند نیز بسیار مناسب است یکی از مشکلات مصرف چای سیاه دفع اهن است . اما با خوردن چای ترش نه تنها اهن بدن دفع نمی شود بلکه این گونه چای طب سنتی و   غنی از اهن به شمار می اید و افرادی که دارای قند ، فشار خون بالا ، سردی و حتی کم خونی هستند می تواند مصرف این نوشیدنی را جایگزین چای معمولی کنند .

برای خرید چای ترش کلیک کنید .

منبع :باشگاه خبرنگاران 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.