گیاهان دارویی, بلاگ

7 درمان گیاهی برای کمر درد در طب سنتی

چهارزیره

هفت درمان گیاهی برای کمر درد :

افرادی که کمر درد را تجربه کرده اند می دانند که هیچ چیزی بدتر از درد مزمن کمر نیست زیر ازندگی را مختل می کند و مانع از تمرکز روی کار می شود ، اما علاوه بر داروهایی که درد را ارام می کند گیاهانی نیز وجود دارد که می تواند باعث تسکین درد شود با این حال توجه داشته باشید که داروهای گیاهی نیز باید زیر نظر پزشک مصرف شود .

بابونه گاوی :

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ، قرن هاست که از ان برای درمان سر درد ، معده درد و دندان درد استفاده می شود . این روزها برای رفع کمر درد و ارتریت استفاده می شود . عوارض خفیف ان شامل تب خال و ناراحتی زبان است . مصرف ان به زنان باردار توصیه نمی شود 

بید : 

بیش از دو هزار و چهارصد سال پیش یونانیان باستان از بید برای درمان درد استفاده می کردند .

امروزه نیز از این گیاه که مسکن قوی است برای رفع کمر درد ، ارتریت ، سر درد و بیماری های التهابی مانند التهاب تاندون (زرد پی )استفاده می شود .سالیسین نوعی ماده تزکین دهنده درد در این گیاه ، باعث کشف اسپرین شد .

پنجه شیطان : 

این گیاه در کنترل ارتریت و درد قسمت تحتانی کمر موثر است در صورت مصرف کم ان و برای مدت کوتان عوارضی نخواهد داشت . اما مصرف ان به زنان باردار ، مبتلایان به ضخم معده و روده و التهاب صفرا توصیه نمی شود .

رز ماری :

در مکزیک دم نوش رز ماری ، درمانی برای رفع کمر درد است . برگهای رزماری حاوی ماده ضد التهابی اسید لینولئیک و اسید رزمارینک است . تاثیر اسانس رز ماری همانند استروئید و اسپرین ( ماده ضد التهابی ) است .

برای خرید رز ماری کلیک کنید 

زنجبیل :

در طب قدیم اسیا از زنجبیل برای درمان انواع درد استفاده می شود . عصاره زنجبیل می تواند در تسکین درد عضله و مفصل موثر باشد زیرا حاوی فیتوکمیکال است که مانع از بروز التهاب میشود .

برای خرید زنجبیل کلیک کنید 

زردچوبه :

این یه گیاه قوی ضد التهابی است که ارتریت ، نقرس، بیماری های خود ایمنی ، سیاتیک و بیماری های التهابی دیگر را درمان میکند . به احتمال زیاد ماده ایی به نام کورکومین کن نه خواصیت ضد التهابی دارد ، در ان نقش دارد . اگر چه بی ضرر است اما مصرف مقدار زیاد و طولانی مدت ان می تواند سوء هاضمه ایجاد کند .

برای خرید زرد چوبه کلیک کنید 

کندر : 

این گیاه حاوی ماده ضد التهابی و مسکن است که کمر درد را تسکین می دهد و حتی میتواند زانو درد ناشی از استئوارتریت (بیماری تخریبی در مفصل ) را نیز تسکین دهد . مصرف روزی 3 کپسول کندر( 150 تا 400 میلی گرم ) به مدت 2 تا 3 ماه موثر است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.