بلاگ, دسته‌بندی نشده

خواص میوه های تابستانی را بشناسید

میوه های تابستانی

در اهمیت و نقش تاثیرگذار مصرف میوه ها در سلامتی انسان، هیچ جای بحث و گفت و گویی میان دانشمندان و اطباء گذشته و جدید وجود ندارد و همگی بر ضرورت وجود برنامه ای مشخص برای مصرف میوه ها و سبزیجات سالم با رعایت قواعد مصرف آن ها تأکید دارند. بسیار خوب است که خرید میوه ها و مصرف آن ها نیز با شناخت کامل از خواص آن ها و نیازهای بدن ما صورت گیرد. بر این اساس، خواص برخی از میوه های تابستانی در زیر آمده است که با اطلاع از آن ها می توانید علاوه بر لذت بردن از مصرف آن ها، به بدن خود در تأمین نیازهایش کمک کنید.

هندوانه

هندوانه ضد عطش، ضد التهاب، ادرارآور، تقویت کننده کلیه، خنک، ضد حصبه، ضد فشار خون و رقیق کننده خون است.

هلو

این میوه خوشمزه تابستانی علاوه بر این که اشتهاآور، مسکّن و نرم کننده شکم است، ضد عطش، ضد نفخ و دافع سودا و بوی بد دهان نیز می باشد و نیروی جنسی شما را تقویت خواهد کرد.

انجیر

این میوه ارزشمند و بااهمیت که خداوند در قرآن کریم به آن قسم خورده است، نرم کننده معده و سینه، ضد عطش و حرارت، عرق آور، زیاد کننده مو، ضد نقرس، دافع سموم بدن، ضد سرماخوردگی و ضد پوکی استخوان است. مصرف انجیر همچنین کبد شما را تقویت و بوی بد دهانتان را برطرف خواهد کرد. انجیر را ضد ورم طحال، ضد سرفه های رطوبی، چاق کننده و سرشار از مواد معدنی، ویتامین ها و مواد قندی می دانند.

سیب

سیب، تقویت کننده اعصاب، ضد روماتیسم، ضد نقرس، ضد خفقان، دافع بوی بد دهان، ضد آسم، ضد قند خون، ضد وسواس، آرام بخش، تقویت کننده معده، مقوی قلب، اشتهاآور، تسکین دهنده دردهای مفصلی، نرم کننده شکم، ضدعفونی کننده دهان و دافع سموم بدن است. حیف است که از مصرف این میوه بهشتی با این همه خواص غافل شوید.

زردآلو

زردآلو درمان کننده شب کوری، ضد عطش، زیاد کننده نور چشم، ضد حرارت معده، کمک کننده به رشد اطفال و سرشار از ویتامین A است.

آلبالو

این میوه که مربا و شربت آن هم طرفداران زیادی دارد، لاغرکننده، دافع صفرا، ضد استفراغ، تقویت کننده معده، ضد عطش، ضد التهاب، تقویت کننده کبد، تسکین دهنده دردهای مفصلی و دارنده ویتامین های A ، B و C است.

انگور

انگور سرشار از ویتامین ها، ضد سرطان، ضد سنگ کلیه و مثانه، ضد ترشی خون، ضد نقرس، ضد مسمومیت، ضد سوء هاضمه، ضد اوره، تقویت کننده قلب، زیاد کننده خون، ضد چربی خون، ادرارآور، ضد خونریزی معده، ضد روماتیسم و نرم کننده شکم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.