بلاگ, دسته‌بندی نشده

داروهای ممنوعه زائران اربعین اعلام شد

داروهای ممنوعه زائران اربعین

در صورت کشف هر یک از داروهای ممنوعه توسط پلیس عراق، برای زائر پرونده قضائی تشکیل می شود و از ادامه سفر وی ممانعت به عمل می آید.

 

 

به گزارش هزار و یک برگ، سردار مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در آستانه فرا رسیدن اربعین اباعبدالله الحسین (علیه السلام) در مورد داروهای غیرمجاز در کشور عراق عنوان کرد: حمل و مصرف هر گونه مواد مخدر سنتی و روانگردان اعم از تریاک، شیشه، هروئین، گل، گراس و ماری جوانا در کشور عراق ممنوع است.

وی افزود: در صورت کشف هر یک از داروهای زیر توسط پلیس عراق، برای زائر پرونده قضائی تشکیل می شود و از ادامه سفر وی ممانعت به عمل می آید.

زاهدیان با تأکید بر اینکه پلیس مبارزه با مواد مخدر برای حفظ عزت و شأن شهروندان ایرانی و جلوگیری از دستگیری آنان در کشور عراق همه تلاش خود را به کار می گیرد، خاطرنشان کرد: زائران عزیز اربعین حسینی به هیچ عنوان باری را به صورت امانت برای انتقال و تحویل به افراد ثالث، از کسی قبول نکنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر اضافه کرد: همراه داشتن قرص‌ های دیازپام، فلورازپام، کلونازپام، اگزازپام، لورازپام، کدئین، متادون و ترامادول نیز بر اساس قوانین داخلی کشور عراق جرم محسوب می شود.

وی در پایان گفت: زائرانی که احتیاج به مصرف داروهای خاص دارند مراتب را قبل از حضور در مرزها با پزشک هماهنگ کنند و تاییدیه مربوطه را به همراه داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.